V 34. sezoni koncertnega cikla GM oder (2024/25) bodo nastopili mladi glasbeniki in komorne skupine, ki jih je izbrala strokovna žirija v sestavi Katarina Radaljac, Maja Rome in Dušan Sodja.
NOVEMBER 2024
Trio Setsuna: Arijan Mačak, saksofon, Jelena Pejić, violina, Ivan Kukurić, klavir
Člani Tria Setsuna so skupaj začeli muzicirati septembra 2020 na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri mentorju Bojanu Gorišku, od leta 2021 pa sodelujejo z mentorico Sae Lee. Glasbeniki raziskujejo izvirne in prirejene skladbe za manj običajen sestav, nastopili pa so na koncertih Glasbene mladine ljubljanske, recitalih v ciklu Solo e da camera ter na številnih priložnostnih nastopih v organizaciji Mestne občine Ljubljana, Univerze v Ljubljani in Akademije za glasbo. Krstno so izvedli skladbe več slovenskih mladih skladateljev. Jelena Pejić je končala magistrski študij v razredu prof. Vasilija Meljnikova. Kot solistka je nastopila z orkestrom Slovenske filharmonije in Simfoniki RTV Slovenija, kot komorna glasbenica pa nastopa na slovenskih in tujih festivalih. Arijan Mačak je končal magistrski študij v razredu prof. Mihe Rogine, slovenskemu občinstvu pa se je kot solist predstavil s Slovensko filharmonijo, Simfoniki RTV Slovenija ter Komornim godalnim orkestrom Slovenske filharmonije. Novembra 2023 je bil polfinalist največjega saksofonskega tekmovanja Adolphe Sax v Dinantu v Belgiji. Ivan Kukurić je končal študij v razredu prof. Tatjane Ognjanovič. Predstavlja se na koncertih po Sloveniji in v tujini.
JANUAR 2025
Tadej Pance, saksofon
Tadej Pance je obiskoval Konservatorij za glasbo in balet v Ljubljani, kjer je začel svojo glasbeno šolanje pri prof. Jovani Joki in prof. Levu Pupisu. Od leta 2020 študira klasični saksofon v razredu prof. Michaela Krenna na Zasebni univerzi za glasbo in umetnost mesta Dunaj. Prejel je več nagrad na tekmovanjih doma, na Hrvaškem in v Avstriji, svoje glasbeno znanje pa je izpopolnjeval na seminarjih pri uglednih profesorjih, kot so Jean-Denis Michat, Kenneth Tse, Claude Delangle, Lars Mlekusch, Vincent David, Philippe Geiss, Gerald Preinfalk, Nikita Zimin, Makoto Hondo, Nicolas Arsenijević, Miha Rogina idr. Leta 2020 je bil med finalisti za izbor slovenskega predstavnika na Evroviziji za mlade glasbenike. Leta 2022 je s pianistko Noriko Shibata odigral svoj debitantski koncert v Wiener Musikvereinu, redno pa nastopa na številnih mednarodnih festivalih, kot sta Wien Modern in Nitsch Foundation Festival.
FEBRUAR 2025
Meta Pirc, flavta, Tea Jeličić, klavir
Meta Pirc se je po končanem Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana v razredu prof. Nataše Paklar vpisala na Univerzo za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu, kjer študira v razredu prof. Erwina Klambauerja. Uspešno se je udeležila številnih tekmovanj, prejela pa je tudi Škerjančevo nagrado KGBL. Redno koncertira kot komorna glasbenica in sodeluje z orkestri, kot so Dunajski in Graški simfoniki, komorni orkester iz Mantove, Haydnova filharmonija, Simfoniki RTV Slovenija ter orkester SNG Opera in balet Ljubljana. Od začetka sezone 2024/25 bo redno zaposlena v Graški operi. Tea Jeličić je obiskovala Konservatorij za glasbo in balet v Ljubljani v razredu prof. Lidije Malahotky Haas, dodiplomski študij klavirja in instrumentalne pedagogike pa je zaključila na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu v razredu prof. Zuzane Niederdorfer. Trenutno študira korepetiranje na Zasebni univerzi za glasbo na Dunaju v razredu prof. Denise Benda. Osvojila je prve nagrade na državnih tekmovanjih Temsig, na Koroškem klavirskem tekmovanju in tekmovanju Janez Matičič, prejela pa je tudi Škerjančevo nagrado KGBL.
MAREC 2025
Ana Gorjanc, kitara
Ana Gorjanc je svojo glasbeno pot začela v Glasbeni šoli Kranj v razredu prof. Nataše Bogataj, na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana pa je bil njen mentor prof. Igor Saje. Poleti 2024 je zaključila dodiplomski študij na Višjem konservatoriju za glasbo v Vigu v Španiji v razredu prof. Margarite Escarpe in podiplomski študij na Mozarteumu v Salzburgu v razredu prof. Laure Young. Do zdaj je kot solistka in komorna glasbenica osvojila številne nagrade na tekmovanjih doma, v Italiji, Avstriji, Nemčiji, Španiji, Črni gori, na Hrvaškem in Portugalskem. Za dosežke med šolanjem na KGBL je prejela Škerjančevo nagrado. Nastopala je na koncertih Glasbene mladine ljubljanske in snemala za RTV Slovenija, deluje pa tudi v duu AdArt s kitaristom Stašem Čakšem.
APRIL 2025
Trio Ad Astra: Neža Tovšak, klavir, Marija Terezija Kolman, violina, Nuša Planinc, violončelo
V Triu Ad Astra koncertirajo študentke Akademije za glasbo v Ljubljani, deluje pa od leta 2023 pod mentorstvom prof. Vasilija Meljnikova. Neža Tovšak je končala Glasbeno šolo Fran Korun Koželjski Velenje in Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana v razredu prof. Sijavuša Gadžijeva, izobraževanje pa nadaljuje na ljubljanski Akademiji v razredu prof. Rubena Dalibaltayana. Udeležila se je več državnih in mednarodnih tekmovanj ter solistično nastopila v ciklu Ob klavirju in abonmaju Solo e da camera. Marija Terezija Kolman je obiskovala Glasbeno šolo Laško-Radeče in Umetniško gimnazijo v Celju v razredu prof. Barbare Komadina. Letos zaključuje diplomski študij v razredu prof. Vasilija Meljnikova. Sodeluje v različnih komornih zasedbah in orkestrih, prejela je tudi nagrade na tekmovanjih doma in v Italiji. Nuša Planinc je začela igrati violončelo na Glasbeni šoli Krško, v razredu prof. Karmen Pečar se je šolala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, študij pa nadaljuje v razredu prof. Eldarja Saparayeva. Udeležila se je prestižnih mednarodnih tekmovanj, kot so Anna Kull, David Popper in Antonio Janigro, postala pa je tudi lavreatka tekmovanja Petar Konjović. Od letos je članica mednarodnega mladinskega orkestra Gustav Mahler.
MAJ 2025
Duo ŠtefAna: Ana Birsa Krušec, kljunasta flavta, Štefan Kosirnik, harmonika
Člana Dua ŠtefAna študirata na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Štefan zaključuje drugi letnik dodiplomskega študija v razredu prof. Luke Juharta, Ana pa drugi letnik magistrskega študija pri prof. Maruši Brezavšček. Oba sta se šolala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, na državnih in mednarodnih tekmovanjih pa večkrat prejela zlata priznanja in posebne nagrade. Svoje znanje komorne igre izpopolnjujeta v razredu prof. Luke Juharta. V ciklih Akademije za glasbo sta nastopila na 2. Dnevih sodobne glasbe AG, na 5. Dnevih harmonike, letnem koncertu harmonikarskega orkestra ter na Dnevih stare glasbe. Gostovala sta tudi na Glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje in na Akademiji za glasbo v Pulju. Njun najpomembnejši dosežek je zlato priznanje na letošnjem državnem tekmovanju Temsig v kategoriji Komorne igre s harmoniko, pri čemer sta prejela tudi posebno priznanje za izredno interpretacijo skladbe Toshia Hosokawe: Birds Fragments 3.