Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

SIMFONIČNE MATINEJE GMS v šolskem letu 2023/24

Pri Glasbeni mladini Slovenije že 53 let dopolnjujemo pouk Glasbene umetnosti s koncerti, delavnicami in ustvarjalnicami za mlade poslušalce.

CENA VSTOPNIC: 6,00 € za učence in dijake, vstopnice za učitelje spremljevalce (1 na 15 učencev) so brezplačne.

REZERVACIJE VSTOPNIC:
ZVEZA GLASBENE MLADINE SLOVENIJE
Sabina Dečman
info@glasbenamladina.si
M 041 741 390


Z GLASBO V VESOLJE

20. september 2023, koncerta ob 9.30 in 11.30 (razprodano)
21. september 2023, koncerta ob 9.30 in 11.30 (razprodano)

SPORED:
Jurij Mihevec: Planeti imajo prav – uvertura
Gustav Holst: Planeti
John Williams: Glasba iz filmov Vojna zvezd

IZVAJALCI:
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigentka: Mojca Lavrenčič
Moderator: Blaž Šef

Program je namenjen osnovnošolcem (OŠ3) in srednješolcem (SŠ).

Foto: Eva Križaj

OD OPERETE DO MUZIKALA

17. oktober 2023, koncerta ob 9.30 in 11.30 (razprodano)
18. oktober 2023, koncerta ob 9.30 in 11.30
(razprodano)

SPORED:
Wolfgang A. Mozart: Uvertura k operi Don Giovanni
Wolfgang A. Mozart: Madamina iz opere Don Giovanni
Wolfgang A. Mozart: La ci darem la mano iz opere Don Giovanni
Viktor Parma: Intermezzo iz opere Ksenija
Benjamin Ipavec: Uvertura k opereti Tičnik
Johann Strauss ml.: Ich lade mir die Gäste ein iz operete Netopir
Johann Strauss ml.: Im Feurstrom der Reben iz operete Netopir
Jacques Offenbach: Can can iz operete Orfej v podzemlju
Frederick Loewe I Could Have Danced All Night iz muzi kala My Fair Lady
Jule Styne: Don’t Rain on My Parade iz muzikala Funny Girl
Andrew Lloyd Webber: All I Ask of You iz muzikala Fantom iz opere
Mitch Leigh: The Impossible Dream iz muzikala Mož iz Manče

IZVAJALCI:
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Simon Dvoršak
Solisti: Eva Černe, sopran; Sara Briški Cirman, mezzosopran; Gregor Ravnik, tenor; Rok Bavčar, bariton
Moderator: Juš Milčinski

Program je namenjen osnovnošolcem (OŠ3) in srednješolcem (SŠ).

Foto: Eva Križaj

LJUDSKE TEME V SLOVENSKI SIMFONIČNI GLASBI

12. marec 2024, koncerta ob 9.30 in 11.30
13. marec 2024, koncerta ob 9.30 in 11.30

SPORED:
Jani Golob: Slovenska rapsodija
Alojz Srebotnjak: Slovenski ljudski plesi
Aldo Kumar: Istralja 2000

IZVAJALCI:
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Tilen Draksler
Moderator: Klara Kastelec

Program je namenjen osnovnošolcem od 4. do 6. razreda (OŠ2).

Foto: Eva Križaj

GLASBENO KRALJESTVO ŽIVALI

9. april 2024, koncerta ob 9.00 in 11.00
10. april 2024, koncerta ob 9.00 in 11.00

SPORED:
izbor glasbenih del, v katerih so živali upodobili:
Camille Saint-Saëns
Sergej Prokofjev
Peter Iljič Čajkovski
Nikolaj Rimski-Korsakov
Modest Petrovič Musorgski

IZVAJALCI:
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Mitja Dragolič
Plesalci Društva za umetnost plesa – Harlekin
Moderator: Andrej Rozman Roza

Program je namenjen predšolskim otrokom (V4+) in učencem do 4. razreda osnovne šole.

Foto: Eva Križaj

*Pridržujemo si pravico do sprememb v programih.


V sodelovanju s