Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Simfonične matineje Glasbene mladine Slovenije

Dragi prijatelji, učiteljice in učitelji, obiskovalci koncertov Zveze Glasbene mladine Slovenije,

za šolsko leto 2017-18 smo z Orkestrom Slovenske filharmonije pripravili štiri različne programe SIMFONIČNIH MATINEJ GMS.

Vsi programi so povezani z vsebinami iz učnih načrtov za glasbeno umetnost v osnovni in srednji šoli, pripravljeni so posebej za mlade poslušalce in komentirani.

Naročnikom vstopnic pošljemo gradivo – pedagoško pripravo za poslušanje koncertov.

 

ČUDOVITI SVET GLASBIL

10. oktober 2017, koncerta ob 9.30 in 11.30
11. oktober 2017, koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Benjamin Britten (1913-1976): VODNIK PO ORKESTRU
Georges Bizet (1838-1876): ARLEŽANKA – 2. suita (odlomek)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Miha Rogina
Povezovalec: Boštjan Gorenc Pižama
Čudoviti svet glasbil 2

Program je namenjen učencem II. in III. triade osnovne šole.

 

Z ORKESTROM NA IZLET
Koncertno potovanje skozi zgodovino glasbe

14. november 2017: koncerta ob 9.30 in 11.30
15. november 2017: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
SREDNJI VEK in RENESANSA – Gregorijansko petje in Jakob Petelin Gallus
BAROK – Johann Sebastian Bach (1685-1750) : AIR (2. stavek iz 3. suite za orkester)
KLASICIZEM – Joseph Haydn (1732-1809): SIMFONIJA ŠT. 101 V D DURU »URA«(2. stavek Andante)
ROMANTIKA – Peter Iljič Čajkovski (1840-1893): ROMEO IN JULIJA (odlomek)
POZNA ROMANTIKA – Gustav Mahler (1860-1911): SIMFONIJA ŠT. 4 (odlomek)
IMPRESIONIZEM – Claude Debussy (1862-1918): FAVNOVO POPOLDNE (odlomek)
NEOKLASICIZEM – Primož Ramovš (1921-1999): SIMFONIETTA
SODOBNA GLASBA – Žiga Stanič (1973): IZLET ZA SIMFONIČNI ORKESTER

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Slaven Kulenović
Zbor Konservatorija za glasbo in balet, dirigent Ambrož Čopi
Povezovalec: Uroš Mijošek
GMS_Gallus-37
Program je namenjen učencem III. triade OŠ in srednješolcem.

 

OD OPERE DO MUZIKALA

20. marec 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30
21. marec 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
izbor iz znanih oper, operet in muzikalov, ki so jih ustvarili Wolfgang Amadeus Mozart, Anton Foerster, Jacques Offenbach, Johann Strauss ml., Benjamin Ipavec, Leonard Bernstein, Andrew L. Webber, Frederick Loewe … (spored in solisti bodo objavljeni naknadno)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Simon Dvoršak
Povezovalka: Ana Maria Mitić

 

 

 

 

 

 

Program je namenjen učencem od 6. razreda osnovne šole in dijakom.

 

GLASBENO KRALJESTVO ŽIVALI
23. april 2018: koncerta ob 9.00 in 11.00
24. april 2018: koncerta ob 9.00 in 11.00 

spored:
izbor glasbenih del, v katerih so živali upodobili skladatelji Camille Saint-Saëns,
Sergej Prokofjev, Peter Iljič Čajkovski, Nikolaj Rimski-Korsakov in Modest Petrovič Musorgski.

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Mitja Dragolič
Harlekin – društvo za umetnost plesa, koreografinja: Ana Vovk Pezdir
Povezovalec: Andrej Rozman Roza
AVR_0448

 

 

 

 

 

 

Program je namenjen predšolskim otrokom 4+ in učencem do 4. razreda osnovne šole.

 

REZERVACIJE VSTOPNIC
ZVEZA GLASBENE MLADINE SLOVENIJE
BRANKA NOVAK
branka.novak@glasbenamladina.si
T 01 23 22 570
M 041 741 390

CENA VSTOPNIC5,00€ za učence in dijake,
vstopnice za učitelje spremljevalce (1 na 15 učencev) so brezplačne.

Pri Glasbeni mladini Slovenije že 48 let dopolnjujemo pouk GUM s koncerti, delavnicami in ustvarjalnicami za mlade poslušalce.
HVALA, ker zaupate programom GMS.