
Violistka Maja Rome je docentka na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je tudi sama študirala, najprej pri prof. Svavi Bernhardsdottir, diplomirala pa pri prof. Milu Kosiju, pri katerem je končala tudi podiplomski študij. Na državnih tekmovanjih mladih glasbenikov je prejela več nagrad, med drugim pa je prejemnica Prešernove nagrade Akademije za glasbo za leto 2006. Redno nastopa kot solistka in komorna glasbenica, v Orkestru Slovenske filharmonije pa je bila do leta 2019 vodja sekcije viol.

Tereza Podlogar je diplomirala na oddelku za glasbeno pedagogiko na ljubljanski Akademiji za glasbo ter zaključila študij orgel v razredu prof. Klausa Kuchlinga na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu. V študijskem letu 2002/03 se je v okviru študentske izmenjave izpopolnjevala na Visoki šoli za glasbo v Kölnu (orgle pri prof. T. Mechlerju, zborovsko dirigiranje pri prof. E. Metternichu). Na področju zborovskega dirigiranja se je dodatno izobraževala pri norveškem dirigentu Ragnarju Rasmussenu. Od leta 2005 do 2009 je vodila vokalno skupino Solalei, od leta 2004 do 2010 je bila članica in korepetitorka Akademskega pevskega zbora Tone Tomšič, v sezoni 2009/10 pa je prevzela vodenje MeMPZ Veter. Je tudi zborovodkinja Mladinskega pevskega zbora GŠ Škofja Loka in Pevskega zbora Banke Slovenije. Poučuje orgle, klavir in nauk o glasbi v različnih glasbeno-izobraževalnih ustanovah, kot organistka pa deluje v župniji Ljubljana Koseze.

Tadeja Vulc je svoje glasbeno izobraževanje pričela v Radljah ob Dravi, nadaljevala pa na Srednji glasbeni in baletni šoli v Mariboru. Svoje znanje je nadgradila s študijem na Akademiji za glasbo v Ljubljani in izpopolnjevanjem na Visoki šoli za glasbo na Dunaju. Že v času študija je prejela številne nagrade iz kompozicije (4. nagrado na tekmovanju Rostrum na Nizozemskem, Študentsko Prešernovo nagrado za skladbo Tri iveri) in vodila različne zasedbe, s katerimi je izvajala projekte doma in v tujini. Srečujemo jo lahko na odrih doma in v tujini, kjer se predstavlja kot avtorica glasbe ali dirigentka različnih zasedb. Je dobitnica številnih nagrad, med drugimi: 2. nagrada Anonimnega natečaja Ministrstva za kulturo RS, 1. nagrada na mednarodnem natečaju APZ Tone Tomšič za priredbo ljudske skladbe, zlata plaketa in absolutno 2. mesto z APZ Maribor na tekmovanju Naša pesem v Mariboru, 2014, Gallusov kipec za izjemne dosežke na področju vodenja Akademskega pevskega zbora Maribor, 2014, posebna nagrada za najboljši program na predstavitvenem koncertu mednarodnega tekmovanja Gallus (APZ Maribor, 2015), 3. mesto na mednarodnem tekmovanju Seghizzi, 1. nagrada na Mednarodnem tekmovanju na Madžarskem (Debrecen, 2016) ter številna posebna priznanje za izvedbe skladb, kot so Adam in Eva (Čopi), Poletje (Lebič), Epilog (Vulc), Škrinja oərehova (Čopi), Pater Pauperum (Yagüe). V letu 2016 je dobila v Debrecenu na Madžarskem tudi posebno dirigentsko nagrado »Special prize for excellent conducting performance«. Njeno delo se nenehno prepleta med dirigiranjem in kompozicijo.
Trenutno je umetniška vodja in dirigentka Akademskemu pevskemu zboru Maribor. Je predavateljica na Pedagoški fakulteti v Mariboru.

Akordeonist Luka Juhart je izredni profesor na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer vodi katedro in Studio za sodobno glasbo, s katerim pomaga širiti in poglabljati pogled v različne smeri nove glasbe. Za svoje delo na Akademiji za glasbo je leta 2015 prejel Svečano listino za izjemne pedagoške in raziskovalne dosežke Univerze v Ljubljani. Študiral je na Državni visoki šoli za glasbo v nemškem Trossingenu v razredu prof. H. Notha, h kateremu je odšel po opravljeni Glasbeni gimnaziji v Mariboru pri prof. A. Lorberju. Podiplomski študij je v mojstrskem razredu prof. S. Hussonga na Visoki šoli za Glasbo v Würzburgu zaključil leta 2008.
Že vrsto let se posveča sodelovanju s sodobnimi skladatelji, pri njih naroča nova dela, skupaj z njimi vstopa v ustvarjalne dialoge in tako je do danes sam ali v različnih zasedbah pripravil vsaj 60 krstnih izvedb novih del. Redno sodeluje z Urošem Rojkom in Vinkom Globokarjem. Sodeloval je pri izvedbah več glasbeno-performativnih del B. Šaljić Podešva – tudi v sodelovanju z Orkestrom Slovenske filharmonije in dirigentom B. Furrerjem. Tu so še nastopi na uglednih evropskih festivalih, med drugimi tudi londonski BBC Proms, Festival Luzern, Varšavska jesen, Transit v belgijskem Leuvnu, November Music v nizozemskem s’Hertogenboschu, nastop v okviru Združenja za komorno glasbo v Lincolnovem centru ter sodelovanja z orkestri. Poleg že omenjenih je igral še z Orkestrom leipziškega Gewandhausa, Simfoničnim orkestrom BBC s Škotske, radijskim orkestrom ORF z Dunaja, z Münchenskim komornim orkestrom, Nemškim radijskim simfoničnim orkestrom iz Saarbrückna, Orkestrom salzburškega Mozarteuma in ansambloma Windkraft in Aventure.

Veronika Brvar, dipl. muzikologinja, že več desetletij deluje v slovenskem in tudi mednarodnem kulturnem prostoru. Od leta 2016 je predsednica in umetniška vodja Glasbene matice Ljubljana, med letom 2008 -2012 je bila vodja programske službe na Festivalu Ljubljana, pred tem urednica za resno glasbo na Radiu Slovenija (med 2004 in 2008 tudi urednica uredništva za resno glasbo), od leta 2010 je odgovorna urednica revije o glasbi Glasna. Široko glasbeno znanje in izkušnje na področjih umetniškega vodenja glasbenih programov, priprave koncertov, glasbene publicistike in moderiranja prireditev si je pridobila z delom v številnih nacionalnih in mednarodnih odborih ter institucijah. Štirikrat je bila izbrana za članico strokovne komisije za klasično glasbo pri Evropski zvezi radijskih postaj EBU ter sodelovala v številnih mednarodnih žirijah (Young Mittelfest, Concertino Praga, Young Artists Presentation Antwerpen, New Talent). Strokovna javnost njeno delo ocenjuje kot ustvarjalno, z velikim občutkom za odkrivanje mladih talentov in novih glasbenih področij.
Sodeluje: Mešani mladinski pevski zbor Veter

Mešani mladinski pevski zbor Veter je jeseni leta 1989 ustanovila Glasbena mladina ljubljanska z namenom spodbuditi zanimanje za zborovsko glasbo med ljubljanskimi srednješolci in jim ponuditi možnost za prvo izobrazbo glasu. Zbor je uspešno postavil na noge njegov prvi dirigent Marko Vatovec. Leta 1991 je vodstvo pevcev prevzela Mihaela Pihler, nasledil pa jo je Matjaž Barbo. Jeseni leta 1993 je zbor prevzela dirigentka Urša Lah in pod njenim vodstvom je Veter postal eden najboljših slovenskih mladinskih pevskih sestavov. Od septembra 2009 ga vodi Tereza Podlogar. Visoko kvaliteto zbora potrjujejo osvojene zlate plakete, prva mesta in posebne nagrade na zborovskih tekmovanjih v domovini in tujini: v Celju (1995 in 1997), Neerpeltu v Belgiji (1996 in1998), Pohlheimu v Nemčiji (1999), Corku na Irskem (2000), Budimpešti (2001), Lindenholzhausnu v Nemčiji (2001), v Splitu (2002), Prevezi v Grčiji (2002 in 2004), Arnhemu na Nizozemskem (2005), Splitu (2006), Bratislavi (2007, 2012), Herceg Novem (2016), Riminiju in Pragi (2013, 2018, srebrna plaketa). V skladu z izobraževalnim poslanstvom zbora sestavljajo koncertni program skladbe različnih glasbenozgodovinskih stilnih obdobij, pomemben poudarek je na glasbi 20. stoletja in prvih izvedbah del mladih slovenskih skladateljev. Posebno pozornost namenjajo pevci slovenski ljudski glasbi, preko posameznih pesmi pa se seznanijo tudi z glasbenim izročilom drugih narodov. Občasno se zbor posveča tudi vokalno-inštrumentalnim delom. Poleg svoje redne koncertne dejavnosti nastopi Veter vsako leto na glasbenem dogodku Glasbene mladine ljubljanske, imenovanem Zborovski pevci za zborovske pevce, na katerem se ljubljanskemu občinstvu predstavijo mladinski pevski sestavi iz Slovenije in tujine. Zbor sodeluje tudi pri različnih kulturnih projektih, glasbeno-scenskih predstavah in na seminarjih za izobraževanje zborovodij.
Pridružite se nam!
PRIJAVNICA
Izpolnite prijavnico in v kratkem boste na el. naslov prejeli potrditev rezervacije, navodila o plačilu in dodatne informacije o taboru.