Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Simfonične matineje v šolskem letu 2017/18

Dragi prijatelji, učiteljice in učitelji, obiskovalci koncertov Zveze Glasbene mladine Slovenije,

za šolsko leto 2017-18 smo z Orkestrom Slovenske filharmonije pripravili štiri različne programe SIMFONIČNIH MATINEJ GMS.

Vsi programi so povezani z vsebinami iz učnih načrtov za glasbeno umetnost v osnovni in srednji šoli, pripravljeni so posebej za mlade poslušalce in komentirani.

Naročnikom vstopnic pošljemo gradivo – pedagoško pripravo za poslušanje koncertov.

 

ČUDOVITI SVET GLASBIL

10. oktober 2017, koncerta ob 9.30 in 11.30
11. oktober 2017, koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Benjamin Britten (1913-1976): VODNIK PO ORKESTRU
Georges Bizet (1838-1876): ARLEŽANKA – 2. suita (odlomek)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Miha Rogina
Povezovalec: Boštjan Gorenc Pižama
Čudoviti svet glasbil 2

Program je namenjen učencem II. in III. triade osnovne šole.

 

Z ORKESTROM NA IZLET
Koncertno potovanje skozi zgodovino glasbe

14. november 2017: koncerta ob 9.30 in 11.30
15. november 2017: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
SREDNJI VEK in RENESANSA – Gregorijansko petje in Jakob Petelin Gallus
BAROK – Johann Sebastian Bach (1685-1750) : AIR (2. stavek iz 3. suite za orkester)
KLASICIZEM – Joseph Haydn (1732-1809): SIMFONIJA ŠT. 101 V D DURU »URA«(2. stavek Andante)
ROMANTIKA – Peter Iljič Čajkovski (1840-1893): ROMEO IN JULIJA (odlomek)
POZNA ROMANTIKA – Gustav Mahler (1860-1911): SIMFONIJA ŠT. 4 (odlomek)
IMPRESIONIZEM – Claude Debussy (1862-1918): FAVNOVO POPOLDNE (odlomek)
NEOKLASICIZEM – Primož Ramovš (1921-1999): SIMFONIETTA
SODOBNA GLASBA – Žiga Stanič (1973): IZLET ZA SIMFONIČNI ORKESTER

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Slaven Kulenović
Zbor Konservatorija za glasbo in balet, dirigent Ambrož Čopi
Povezovalec: Uroš Mijošek
GMS_Gallus-37
Program je namenjen učencem III. triade OŠ in srednješolcem.

 

OD OPERE DO MUZIKALA

20. marec 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30
21. marec 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
izbor iz znanih oper, operet in muzikalov, ki so jih ustvarili Wolfgang Amadeus Mozart, Anton Foerster, Jacques Offenbach, Johann Strauss ml., Benjamin Ipavec, Leonard Bernstein, Andrew L. Webber, Frederick Loewe … (spored in solisti bodo objavljeni naknadno)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Simon Dvoršak
Povezovalka: Ana Maria Mitić

 

 

 

 

 

 

Program je namenjen učencem od 6. razreda osnovne šole in dijakom.

 

GLASBENO KRALJESTVO ŽIVALI
23. april 2018: koncerta ob 9.00 in 11.00
24. april 2018: koncerta ob 9.00 in 11.00

spored:
izbor glasbenih del, v katerih so živali upodobili skladatelji Camille Saint-Saëns,
Sergej Prokofjev, Peter Iljič Čajkovski, Nikolaj Rimski-Korsakov in Modest Petrovič Musorgski.

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Mitja Dragolič
Harlekin – društvo za umetnost plesa, koreografinja: Ana Vovk Pezdir
Povezovalec: Andrej Rozman Roza
AVR_0448

 

 

 

 

 

 

Program je namenjen predšolskim otrokom 4+ in učencem do 4. razreda osnovne šole.

 

REZERVACIJE VSTOPNIC
ZVEZA GLASBENE MLADINE SLOVENIJE
BRANKA NOVAK
branka.novak@glasbenamladina.si
T 01 23 22 570
M 041 741 390

CENA VSTOPNIC5,00€ za učence in dijake,
vstopnice za učitelje spremljevalce (1 na 15 učencev) so brezplačne.

Pri Glasbeni mladini Slovenije že 48 let dopolnjujemo pouk GUM s koncerti, delavnicami in ustvarjalnicami za mlade poslušalce.
HVALA, ker zaupate programom GMS.