Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

NOVO! Simfonične matineje GMS v sezoni 2018/19

Dragi prijatelji, učiteljice in učitelji, obiskovalci koncertov Zveze Glasbene mladine Slovenije,

za šolsko leto 2018-19 smo z Orkestrom Slovenske filharmonije pripravili štiri različne programe SIMFONIČNIH MATINEJ GMS.

Vsi programi so povezani z vsebinami iz učnih načrtov za glasbeno umetnost v osnovni in srednji šoli, pripravljeni so posebej za mlade poslušalce in komentirani.

Naročnikom vstopnic pošljemo gradivo – pedagoško pripravo za poslušanje koncertov.

 

TOLKALA V ORKESTRU

9. oktober 2018, koncerta ob 9.30 in 11.30
10. oktober 2018, koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:

Alfred Newman: 20th Century Fox Fanfare
Marc Antoine Charpentier: Te Deum H. 146 (Preludij)
Wolfgang Amadeus Mozart: Beg iz seraja (odlomek)
Ludwig van Beethoven: Simfonija št. 9 v d-molu, op. 125 (2. stavek)
Maurice Ravel: Bolero (odlomek)
Nikolaj Rimski-Korsakov: Šeherezada (4. stavek)
Ney Rosauro: Koncert za marimbo in orkester (4. stavek) 
Leroy Anderson: Typewriter
Zequinha de Abreu / prir. Steven Loy: Tico-tico
Patrick Quaggiato: Oj, ta soldaški boben

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Simon Dvoršak,
Slovenski tolkalni projekt SToP,
Povezovalec: Franci Krevh

Program je namenjen osnovnošolcem od 6. razreda dalje in srednješolcem.

 

FILMSKO GLASBENA FANTAZIJA

23. oktober 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30
24. oktober 2018: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:

Ludwig van Beethoven: Simfonija št. 5, c-mol, op. 67 (1. stavek)
Peter Iljič Čajkovski: Kitajski ples iz baleta Hrestač
Camille Saint-Saëns: Živalski karneval (Finale)
Paul Dukas: Čarovnikov vajenec
Modest Petrovič Musorgski: Noč na golem brdu
Amilcare Ponchielli: Ples ur iz opere La Gioconda
Johann Sebastian Bach: Toccata v d-molu 
Edward Elgar: Pomp and Circumstance, koračnica št. 1

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Slaven Kulenović
Povezovalec: Boštjan Gorenc Pižama


Program je namenjen osnovnošolcem OŠ 2.

 

SEDEM VELIČASTNIH

12. februar 2019: koncerta ob 9.30 in 11.30
13. februar 2019: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Odlomki iz simfoničnih skladb Richarda Straussa, Gustava Mahlerja, Petra Iljiča Čajkovskega, Bedřicha Smetane, Pietra Mascagnija, Gustava Holsta in Ludwiga van Beethovna

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Marko Hribernik
Povezovalka: Ana Maria Mitić


Program je namenjen osnovnošolcem OŠ 3 in srednješolcem.

 

IZGUBLJENA PALIČICA VILE APOLONIJE

12. marec 2019: koncerta ob 9.00 in 11.00
13. marec 2019: koncerta ob 9.00 in 11.00 

spored:

Edvard Grieg: Peer Gynt, suita št. 1, op. 46 (izbor) 
Johannes Brahms: Madžarski ples št. 4 
Antonio Vivaldi: Štirje letni časi (Poletje, 3. stavek)
Friedrich Haendel: Glasba za kraljevi ognjemet (La Rejouissance)
George Bizet: Suita št. 2 iz opere Carmen (Habanera)
Modest Petrovič Musorgski: Slike z razstave (Ples piščančkov v jajčni lupinici)
Peter Iljič Čajkovski: Hrestač (Ples vile Sladkorčice)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigentka Mojca Lavrenčič
Igralka: Dunja Zupanec

Program je namenjen V 4+ in OŠ1.

 

REZERVACIJE VSTOPNIC
ZVEZA GLASBENE MLADINE SLOVENIJE
BRANKA NOVAK
branka.novak@glasbenamladina.si
T 01 23 22 570
M 041 741 390

CENA VSTOPNIC5,00€ za učence in dijake,
vstopnice za učitelje spremljevalce (1 na 15 učencev) so brezplačne.

Pri Glasbeni mladini Slovenije že 49 let dopolnjujemo pouk GUM s koncerti, delavnicami in ustvarjalnicami za mlade poslušalce.
HVALA, ker zaupate programom GMS.