Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Simfonične matineje GMS v sezoni 2019/20

Dragi prijatelji, učiteljice in učitelji,
obiskovalci koncertov Zveze Glasbene mladine Slovenije,

za šolsko leto 2019-20 smo z Orkestrom Slovenske filharmonije pripravili štiri različne programe SIMFONIČNIH MATINEJ GMS.

Vsi programi so povezani z vsebinami iz učnih načrtov za glasbeno umetnost v osnovni in srednji šoli, pripravljeni so posebej za mlade poslušalce in komentirani. 
Naročnikom vstopnic pošljemo gradivo – pedagoško pripravo za poslušanje koncertov.

 Pri Glasbeni mladini Slovenije že 50 let dopolnjujemo pouk GUM  s koncerti, delavnicami in ustvarjalnicami za mlade poslušalce. Hvala, ker zaupate programom GMS.

***

ČUDOVITI SVET GLASBIL

15. oktober 2019, koncerta ob 9.30 in 11.30
16. oktober 2019, koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Benjamin Britten: Vodnik po orkestru
Antonin Dvorak: Simfonija št. 9, Iz novega sveta  (odlomek)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Miha Rogina,
Povezovalec: Boštjan Gorenc Pižama

Program je namenjen učencem od 4. do 6. razreda (OŠ2).

 

GLASBENE REKE

12. november 2019: koncerta ob 9.30 in 11.30
13. november 2019: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Georg Friedrich HÄNDEL: Glasba na vodi, Suita št. 2 v D-duru

Bedrich SMETANA: Vltava
Danilo BUČAR: Ob Kolpi (iz suite Belokranjske pisanice)
Johann STRAUSS ml.: Na lepi modri Donavi

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent: Slaven Kulenović,
Baletni plesalci Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana
Povezovalec: Juš Milčinski

Program je namenjen osnovnošolcem od 6. razreda dalje (6. R in OŠ3) in srednješolcem (SŠ).

 

SIMFONIČNA GLASBA NA FILMSKEM PLATNU

31. marec 2020: koncerta ob 9.30 in 11.30
1. april 2020: koncerta ob 9.30 in 11.30

spored:
Veliki diktator (1940), režija Charles Chaplin
Johannes BRAHMS (1833-1897): Madžarski ples št. 5
Sedem (1995), režija David Fincher
Johann Sebastian BACH: Suita št. 3 v D-duru, BWV 1068, 2. stavek Air
Osamljeni jezdec (2013), režija Gore Verbinski
Giacomo ROSSINI: Uvertura k operi Viljem Tell
Amadeus (1984), režija Miloš Forman
Wolfgang Amadeus MOZART: Čarobna piščal, Arija kraljice noči
Kraljev govor (2010), režija Tom Hooper
Ludwig van BEETHOVEN: Simfonija št. 7 v A duru, 2. stavek Allegretto
Kvantum sočutja (2008), režija Marc Forster
Giacomo PUCCINI: odlomek iz opere Tosca
Johnny English 2 (2011), režija Oliver Parker
Edward GRIEG: Suita Peer Gynt (V dvorani gorskega kralja)
Apokalipsa danes (1979), režija Francis Ford Coppola
Richard WAGNER: odlomek iz opere Valkira

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigent Simon Dvoršak
Povezovalec: Blaž Šef

Program je namenjen učencem 7. do 9. razreda osnovne šole (OŠ3) in dijakom (SŠ). 

 

ORKESTER, PETER IN VOLK
15. april 2020: koncerta ob 9.00 in 11.00
16. april 2020: koncerta ob 9.00 in 11.00 

spored:

Sergej Prokofjev: Peter in volk
Peter Iljič Čajkovski: Hrestač (Cvetlični valček)

izvajalci:
Orkester Slovenske filharmonije, dirigentka Mojca Lavrenčič
Povezovalec: Jure Ivanušič

Program je namenjen predšolskim otrokom 4+ (V4+) in učencem do 4. razreda (OŠ1) osnovne šole.

 

REZERVACIJE VSTOPNIC
ZVEZA GLASBENE MLADINE SLOVENIJE
BRANKA NOVAK
branka.novak@glasbenamladina.si
T 01 23 22 570
M 041 741 390

CENA VSTOPNIC5,00€ za učence in dijake,
vstopnice za učitelje spremljevalce (1 na 15 učencev) so brezplačne.

Pridržujemo si pravico do sprememb v programu.